Як вибрати милиці?
Як вибрати милиці?
Людині, яка отримала травму, часто наказують милиці для уникнення навантаження на хвору ногу. До вибору милиць рекомендовано ставитися відповідально, оскільки неправильний товар викликає ураження кісткової та м'язової тканини, натертості, травматичний плексит, запалення плечового суглоба.
Визначаємося з типами милиць:
●Пом'язовими милицями рекомендується користуватися тільки на початковому етапі, їх також рекомендують тим, кому необхідна надійна постійна опора. Фахівці не рекомендую використовувати пахвові милиці більше 2 років, тому що можуть виникнути хворобливі відчуття плеча та оніміння рук.
●Канадки – більш маневрені та легкі милиці, що мають упор під лікоть. Їх рекомендовано використовувати через деякий час, на завершальних стадіях реабілітації, а також пацієнтам, які користуються милицями постійно.
Як правильно вибрати пахвові милиці
При виборі продукції необхідно враховувати два фактори: положення рукоятки та відстань від пахвової поперечини до підлоги. Насамперед рекомендується відрегулювати спочатку один, потім і другий милиця. Бажано зробити це у присутності спеціаліста, що надійно гарантує користувачеві комфортні умови у майбутньому.
Можна перевірити правильність встановлення ручки. Для цього просимо користувача витягнути руки. У тому випадку, коли рукоятка знаходиться на рівні зап'ястя, де розташовується годинник, то можна бути впевненим, що процес регулювання милиць виставлений правильно, а відстань між пахвою та пахвовим перекладиною приблизно п'яти сантиметрів.
Якщо пацієнт у ділянці пахвової западини відчується сильний тиск – це означає, що милиці довгі. Навпаки, при коротких милицях пацієнт відчуватиме, що його маса переноситься не на плечі, а на руки. І те, й інше не прийнятно і незручно. Необхідно терміново відрегулювати довжину милиць під зростання користувача.
Вибираємо правильно милиці під лікоть
Правильне регулювання важливе і в цьому випадку. Підбираючи необхідні канадки, зверніть увагу на положення фіксуючої манжети та положення рукоятки. Рекомендовано милицю поставити на 15 см від стопи і просунути руку в манжету. Лікоть рекомендовано зігнути під кутом приблизно 20 градусів. Саме в такому положенні забезпечується раціональний розподіл навантаження на кисть.
Якщо манжета була відрегульована правильно:
●При зростанні 170 сантиметрів, вона перебуватиме приблизно на відстані 6-7 см від краю ліктя;
●При невеликому зростанні менше 150 сантиметрів манжета повинна бути розташована на відстані п'яти сантиметрів;
●При зростанні вище 180 сантиметрів манжета повинна бути приблизно на відстані 10 сантиметрів від найгострішої точки ліктя.
Щоб остаточно бути впевненим у тому, що милиці-канадки були підібрані правильно, необхідно встати та опустити руки вільно. Канадки підібрані правильно тільки в тому випадку, коли лінія вигину зап'ястя збігається з краєм ручки. Коли лінія вигину знаходиться вище ручки – це означає, що милиці надто короткі. Навпаки, коли вигин нижче рівня рукоятки, це вказує на надто довгі милиці. І те, й інше є незручним для пацієнта.
У разі неправильного вибору милиць, необхідно терміново змінити регулювання. При цьому важливо не забувати, що манжета, що фіксує, не повинна здавлювати руки. У тому випадку, коли манжета є тісною, з'являється велика ймовірність, що упор-затискач натиратиме передпліччя і викликатиме болючі відчуття. Якщо, навпаки, манжета буде вільною – пацієнт може втратити канадку.
Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам правильно вибрати та використовувати таку продукцію, як милиці.