Бактерицидні лампи
Бактерицидні лампи
До бактерицидних ламп відносять всі різновиди ламп, які використовуються для знезараження приміщень від вірусів, бактерій, мікробів і т.д. Бактерицидна продукція знайшла широке застосування у медичних установах, а й промислових підприємствах для знезараження продуктів харчування, повітря на приміщеннях, поверхонь підлоги, стін, стелі, меблів. Дугові бактерицидні лампи низького тиску випромінюють короткі ультрафіолетові хвилі завдовжки 253,4-253,7 нм. Саме цей діапазон надає сильний знешкоджуючий вплив на віруси та патологічну флору.
Вплив випромінювання на сітківку ока:
Користувачі повинні знати, що ультрафіолетове опромінення певної інтенсивності може призвести до опіку сітківки ока. Про це потрібно пам'ятати. На думку офтальмологів, навпаки, невеликі дози ультрафіолету корисні та надзвичайно потрібні для очей. Сонячне світло стимулює нерви очей, райдужну оболонку та розслаблює навколоочні м'язи. Лікарі радять, тільки не за допомогою бактерицидних ламп, зміцнювати нерви сітківки очей за допомогою сонячного світла.
Біологічна дія бактерицидних ламп:
Всі верхні шари рослин, шкіра тварин або людини поглинає УФ-випромінювання. Біологічна дія процесу випромінювання обумовлена змінами молекул біополімерів. Зміни відбуваються в результаті поглинання квантів випромінювання, а також під впливом низькомолекулярних сполук, які утворюються при опроміненні.
Якщо доза опромінення невелика, вплив на організм вважається сприятливим. У цьому випадку ультрафіолетове опромінення сприяє зміцненню імунобіологічних властивостей та утворенню вітамінів групи D, так необхідних людському організму.
Великі дози опромінення дуже шкідливі. Вони надають негативну канцерогенну дію на шкіру людини та тварини. Безперечно, що перевищення допустимої дози опромінення є несприятливим і для рослин. Тому, купуючи бактерицидну лампу, необхідно в першу чергу ознайомитися з інструкцією застосування та неухильно дотримуватися всіх рекомендацій розробника та правил безпечної експлуатації.