Як правильно вибрати кварцову чи бактерицидну лампу?
Як правильно вибрати кварцову чи бактерицидну лампу?
Ця стаття надає докладну інформацію про те, як правильно вибрати та купити кварцову, виконану з кварцового скла, або бактерицидну, виконану з увіолевого скла, лампу для знезараження та дезінфекції повітря у приміщенні. Відомо, багато інфекційних захворювань, у тому числі й простудні, поширюються через таке універсальне середовище, як повітря. Випромінювачі кварцові лампи та бактерицидні лампи розроблялися конструкторами насамперед для знищення шкідливої мікрофлори.
Лампи випускають різні за конструкцією: відкриті та закриті. Це відкриті бактерицидні опромінювачі та рециркулятори. Потужний потік ультрафіолетового випромінювання від відкритої бактерицидної лампи поширюється на всі боки. І всюди, куди потрапляють промені, чи то повітря, меблі, стіни чи стеля, предмети в приміщенні, відбувається ефективне знезараження.
У рециркуляторах (лампах закритої конструкції) ультрафіолетове випромінювання та знезараження сконцентровано в замкнутому просторі лампи. Знезараження відбувається наступним чином: потік повітря через спеціальні отвори надходить усередину приладу, де УФ промені дезінфікують та знищують мікроорганізми, що знаходяться у повітрі. Принцип роботи виключно у замкнутому просторі дозволяє застосовувати рециркулятори у приміщеннях у присутності людей, без попередньої евакуації. Для більш ефективного знезараження повітря та предметів рекомендується в медичних установах використання бактерицидних опромінювачів обох типів.
Принцип дії ультрафіолетового опромінювача:
Ультрафіолетові промені переважно діють на нуклеїнові кислоти. Вплив променів на мікроорганізми може бути як сприятливим, так і патогенним. Ті промені, які можуть поглинатися протоплазмою мікроклітини, мають бактерицидні властивості. Ультрафіолетове випромінювання ушкоджує ДНК, порушує клітинне дихання та синтез ДНК. Цей процес повністю припиняє процес розмноження мікробів та вірусів. Ультрафіолетовий опромінювач стає причиною загибелі стафілококів, стрептококів, ентерококів, кишкової та дифтерійної, туберкульозної паличок, а також вірусів, грибків, плісняви тощо. у першому чи наступних поколіннях.
Сила проникнення ультрафіолету:
Вчені стверджують, що сила проникнення знезаражувальних ультрафіолетових променів невелика. Наприклад, щоб захиститися від впливу ультрафіолетового опромінення сонячного світла достатньо товщини тонкого скла. Тобто ультрафіолетове випромінювання діє високоактивно тільки там, де мікроорганізми розташовані в один шар. Якщо шари, що знаходяться нижче, будуть екрануватися верхніми, у цьому випадку ефективного знезараження не відбудеться.
Чи можна використовувати бактерицидні та кварцові опромінювачі у присутності людей?
УФ-випромінювання шкідливе для шкіри та очей людини. Випромінювання може призвести до травми та спричинити опіки І-ІІ ступеня. Можливе тільки використання закритих ламп типу рециркулятора, виконаного з безпечного увіолевого скла, що не пропускає озон (O3).
Відкриті опромінювачі, як кварцові (виконані із застосуванням кварцового скла та утворюють шкідливий озон), так і бактерицидні (виконані з увіолевого скла, що максимально фільтрує та не пропускає озон) не рекомендуються використовувати у присутності людей. Після опромінення бактерицидною лампою до роботи можна приступити негайно, оскільки озон практично відсутній. Після процесу кварцювання необхідно більш ретельно провітрювати лікувальне приміщення, оскільки озон негативно впливає на здоров'я людини.
Докладно про те, чим відрізняються кварцові та бактерицидні лампи можна прочитати у статті: «Чим відрізняється бактерицидна лампа від кварцової».